Zkušení hledači pokladů i začátečníci vědí, že ani sněhová pokrývka je nemůže odradit od vášně, jež nezřídka přináší nějaký zisk, ale především radost z cenného úlovku. Aktuálně jsou přesné detektory sníženy o výrazné částky. Hledání se tak stává ještě radostnější a veselejší.

I nejlevnější přístroje umožňují pohodlné a přesné detekování

Nejlevnější detektor kovu Disher F11 je vyroben ve špičkové kvalitě, vyznačuje se neobvyklou přesností a necelých 6000 Kč. Neváží ani jeden kilogram, má ideální vyvážení a dobrý výkon. Pochází z nejnovější řady dostupných přístrojů zaměřených na vyhledávání ve velké hloubce. Výkonnostně patří k špičkovým detektorům s velkým hloubkovým dosahem, diskriminací a separací. Jakostní LCD obrazovka umožňuje uživateli vidět vyhledané předměty, zároveň přístroj detekované nálezy hlásí třemi různými tóny. Například hluboký basový tón označuje nález s obsahem železa, střední výškový tón označuje předměty z ranku alobalů, zlata, stříbra, slitiny a vysoký tón zaznamenává nálezy mincí z čistých kovů – stříbra, hliníku a mědi. Displej zároveň oznamuje nálezce o přibližné hloubce předmětu, jakož ho informuje o stavu baterie. Nastavitelné jsou volby úrovně citlivosti, hlasitosti a filtrace. Tyto detektory kovů se hodí pro amatérské nadšence i profesionální hledače.

Existují ovšem i průmyslový detektor kovů jako Fisher Gemini-3, jež se používají k lokalizaci lineárních vodičů – kabelů, drátů, rour, trubek a objektů ve větší hloubce. Dvojboxová konstrukce detektoru kovu – vysílač a přijímač – je uzpůsobena pro větší hloubkové hledání, než umožňují běžné cívkové detektory. Tím, že v půdním sloupci ignoruje běžné kovové smetí, jej řadí mezi profesionální průmyslové přístroje se specifickým zaměřením.

Jsi 3169. čtenář tohoto článku. Děkujeme.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail